• به وب سایت شتابدهنده آب و انرژی لیان خوش آمدید
  • 02188578714
  • Info@lyanacc.ir

در رویداد تبادل فناوری میان شرکت‌های دانش‌بنیان و وزارت نیرو صورت گرفت

در رویداد تبادل فناوری میان شرکت‌های دانش‌بنیان و وزارت نیرو صورت گرفت

20

تیر

در رویداد تبادل فناوری میان شرکت‌های دانش‌بنیان و وزارت نیرو صورت گرفت

20تیر1401 اخبار دبیرخانه مدیر سایت

معرفی 34 فرصت سرمایه گذاری شرکت‌های تابعه وزرات نیرو به ارزش 13 هزار میلیارد تومان با حمایت صندوق نوآوری

در راستای تحقق شعار سال توسعه همکاری زیست‌بوم نوآوری کشور با شرکت‌های تابعه وزرات نیرو به همت پژوهشگاه نیرو و شتابدهنده آب و انرژی لیان و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی کلید خورد.
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، رویداد «نیازهای فناورانه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های آب، برق و انرژی ویژه استان‎‌های شرق و شمال شرق کشور» به عنوان اولین اقدام عملی در پیاده‌سازی شعار سال در صنعت آب و برق کشور در روزهای 15 و 16 تیر ماه جاری به همت شتاب‎دهنده آب و انرژی لیان و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در محل نمایشگاه ‎های بین ‎المللی مشهد برگزار شد. 
در این رویداد که به منظور رفع نیازهای فناورانه شرکت‎ های تابعه برگزار شد، برای تامین مالی این نیازها مقرر شد صندوق نوآوری و شکوفایی با محوریت شتاب‎دهنده آب و انرژی لیان، نیازهای فناورانه شرکت‎ های تابعه وزارت نیرو را به‌منظور تامین مالی جمعی معرفی کند که با توجه به سودآوری این پروژه‌ها و همچنین رفع نیاز مستقیم مردم و با مشارکت مردم تامین مالی این نیازها نیز صورت پذیرد.  
در این رویداد نزدیک به 250 نفر از مدیران شرکت‎ های تابعه وزارت نیرو، مدیران ارشد ساتبا، شرکت مادر تخصصی برق حرارتی و توانیر  حضور داشتند. 

در این رویداد که براساس همرسانی میان نیازهای فناورانه وزارت نیرو و توانایی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان به همت صندوق نوآوری فراهم شده بود، شرکت‌های تابعه وزرات نیرو 34 فرصت سرمایه گذاری به ارزش 13 هزار میلیارد تومان و معرفی 52 نیاز فناورانه را اعلام کردند.
در رویداد «نیازهای فناورانه و فرصت‎ های سرمایه ‎گذاری در حوزه ‎های آب، برق و انرژی ویژه استان ‎های شرق و شمال شرق کشور» سه موضوع مطرح شده در رویداد به بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست معرفی شدند.
تعویض 10 هزار دستگاه کولر گازی پرمصرف به همت شرکت برق منطقه ‎ای خراسان شمالی و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از جمله این موضوعات بود. این طرح نیز علاوه بر معرفی به صندوق پژوهش و فناوی صنعت برق و انرژی به منظور هم‎سرمایه‎گذاری این صندوق، در بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست معرفی شد.
«نصب درایو کنترل دور متغیر بر روی پمپ‎ های چاه ‎های کشاورزی به تعداد هزار دستگاه» نیز از سوی شرکت آب منطقه‎ای خراسان رضوی مطرح و مقرر شد با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و شتاب‎دهنده آب و انرژی لیان اقدامات لازم برای اجرایی شدن پروژه در سال جاری انجام شود.

همچنین در این رویداد توافق اولیه به‌منظور تامین مالی پروژه ساخت داخل قطعات توربین V94.2 میان شرکت‌ تولید نیروی برق خراسان، صندوق نوآوری و شکوفایی و شتاب‌دهنده آب و انرژی لیان شکل گرفت که اقدامی مثبت در جهت تقویت شرکت ‎های دانش ‎بنیان بود. 
توافق اولیه برای احداث کارخانه نوآوری big data در پارک نیرو و یا مجتمع خراسان پژوهشگاه نیرو با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت آبفای خراسان رضوی، مرکز توسعه فناوری برق و انرژی و شتابدهنده آب و انرژی لیان از دیگر اتفاقات این رویداد بود؛ اجرایی شدن این موضوع از سوی ستاد آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز پیگیری خواهد شد. 

از سوی دیگر با همکاری شرکت برق منطقه‎ ای سیستان و بلوچستان و شرکت تامین تجهیز ایرانیان و حمایت موسسه دانشمند بنیاد مستضعفان و همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی طرح تامین 10 هزار دستگاه کولر آبی فوق کم‌مصرف در استان سیستان و بلوچستان اجرایی خواهد شد. این طرح نیز در بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست معرفی شد.