• به وب سایت شتابدهنده آب و انرژی لیان خوش آمدید
  • 02188578714
  • Info@lyanacc.ir

تولید۱۰ هزار مگاوات برق خورشیدی درکشور

تولید۱۰ هزار مگاوات برق خورشیدی درکشور

27

فروردین

تولید۱۰ هزار مگاوات برق خورشیدی درکشور

27فروردین1401 اخبار مدیر سایت

خوشبختانه توسعه نیروگاه های خورشیدی در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفته و بر این اساس قرار است 10 هزار مگاوات برق از طریق احداث و راه اندازی نیروگاه های خورشیدی در کشور تولید شود.

درگفتگو با رییس کمیسون انرژی اتاق ایران :

تولید۱۰ هزار مگاوات برق خورشیدی درکشور برنامه ریزی شده است.

مهندس آرش نجفی ، رییس کمیسیون انرژی اتاق ایران درگفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری آب وانرژی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: با توجه به طبیعت  ایران و بهره ­مندی از آفتاب تابان و سایر ظرفیت های طبیعی در نقاط مختلف کشور، بهره برداری از انرژی ­های نو درکشور ضروری است.

وی افزود:  در راستای استراتژی بهره مندی ازمنابع طبیعی با همکاری وزارت نیرو و بر اساس سیاست ­های دولت سیزدهم، ده هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی در کشور احداث و بهره برداری می­شود و این دیدگاه حمایتی قطعاً چشم انداز روشنی برای سرمایه گذاری در نیروگاه ­های خورشیدی و بهره گیری از امکانات طبیعت نظیر باد و خورشیدرا  فراهم خواهد کرد.

مهندس آرش نجفی در ادامه گفت: باید با بهره گیری از انواع تکنولوژی ­ها و متریال شناخته شده در دنیا در جهت ایجاد پنل­های خورشیدی اقدام کنیم و به تسری و توسعه نیروگاه ­های خورشیدی در کشور مد نظر باشد و همچنین ضمن فرایند سازی کاهش کربن در کشور تولید انرژی پایدار عملیاتی شود.

وی تاکید کرد: با توجه به  قرارداشتن ایران درکریدور شمال جنوب و شرق غرب و اختلاف ساعت بین همسایگان شرقی و غربی ، سرمایه گذاری در این بخش می­تواند  فراهم کننده سوآپ برق و انرژی را فراهم کند.

رییس کمیسیون انرژی اتاق ایران اضافه کرد:در حال حاضر نیز این ظرفیت ها کاملاً در کشور فراهم است و توسعه کشور به سمتی است که بتوانیم درآینده از محل این انرژی ­ها نظیرمنابع خورشید و باد روی مکانیزم تولید هیدروژن برا ی ذخیره سازی منایع انرژی  استفاده کنیم .

آرش نجفی در پایان تصریح کرد:خوشبختانه  وزارت نیرو  در حوزه بهره ­مندی از انرژی ­های تجدید پذیر خیلی فعال است و در راستای سیاست های این بخش تاکنون مطالبات دارندگان  نیروگاه خورشیدی پرداخت شده  وبستر سازی­های بیشتری برای احداث و بهره برداری از ظرفیت های موجود در این بخش در حال انجام است.